RAKIETA TENISOWA Z NAJNOWSZEJ KOLEKCJI 2015 - DUNLOP FORCE 100

Rakieta do tenisa Force 100 z najnowszej kolekcji firmy Dunlop - jednego ze światowych liderów w produkcji sprzętu tenisowego. Wykonana w najnowszej technologii firmy Dunlop Sport.

Seria Dunlop FORCE 100 - przeznaczona szczególnie dla graczy o średnim i umiarkowanym stylem zamachu. Rakiety z tej serii charakteryzują się idealnym połączeniem precyzji i szybkości.

Seria wyposażona jest w liczne technologie, które dostarczają niezrównanego poziomu mocy i kontroli graczom

Aktualnie jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji na rynku.


Wersja Force 100 to powiększona wersja serii 98. Zwiększony został rozmiar główki, profil konstrukcji oraz sweet spot oraz najważniejsze – rakieta generuję dużo więcej mocy.

Konstrukcja aerodynamiczna zawiera ta same rozwiązania, co seria 98 przez co, rakieta uzyskuję mniejszy opór powietrza i generuje większą moc.

100 calowy rozmiar główki, waga 295 g w połączeniu z otwartym układem strun to idealna propozycja dla graczy
o dobrze ułożonej technice.

Powierzchnia główki 100 cali / 645 cm²
Waga 295 g (bez naciągu)
Materiał PREMIUM GRAPHITE / ISIS-X
Długość 27 cali - 68,5 cm - standard
Balans 325 mm
Sztywność 68 RA
Grubość ramy 23-26-24 mm
Ilość strun 16 x 19
Siła naciągu 23-28 kg
Naciąg TAK
Naciąg TAK
Dostepne rączki L2 (4 1/4), L3 4 (3/8), L4 (1/2)
Technologie zastosowane do budowy rakiety

System ISISX
Nowoczesny system wykonania rączki rakiety, który pochłania wstrząsy i wibracje wywołane odbiciem piłki.
Konstrukcja zewnętrzna:
Obudowa rączki wykonana jest z poliwęglanu. Zapewnia stabilność i dużą wytrzymałość.
Konstrukcja wewnętrzna:
-Konstrukcja główna uchwytu wykonana jest z grafitu.
-Wysokiej jakości wypełniający poliuretan redukuje drgania o 35 %.
-Wewnątrz rączki umieszczony jest podwójny rdzeń. Są to dwa pręty wykonane z włókna szklanego, które pochłaniają energię wstrząsów.
-Okrągłe polimerowe tłumiki dodatkowo osłaniają rdzenie, które pochłaniają główną energię wibracji.
Podczas uderzenia system ISIS-X poprzez zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne filtruje wstrząsy i wibracje.
W porównaniu ze standardowym poliuretanowym wypełnieniem raczki, system ISIS-X filtruje o 35 % więcej wstrząsów dostarczając graczowi większe czucie piłki.Wszystkie komponenty zastosowane w nowej serii FORCE zostały tak zaprojektowane, aby zwiększyć prędkość główki rakiety i nadać większe przyspieszenie uderzonej piłce.
W połączeniu z kilkoma nowymi technologiami sprawiają, że cała potencjalna energia generowana przez gracza przekłada się na potężną moc.

Legendarny uchwyt DUNLOP ISIS został przeprojektowany i zoptymalizowany pod kątem dzisiejszych rozgrywek i dostarcza serii FORCE potężnej energii połączonej z niesamowitym czuciem rakiety.

Rewolucyjny bezszwowy system wykonania grommetu zwiększa aerodynamikę rakiety, co przekłada się na jej większą moc.
Podczas uderzenia: Struktura przy naciągu tłumi jego deformację.
W połączeniu z powiększonymi otworami w przelotkach zwiększa się czas czucia piłki.
Zwrot energii: Elastyczna struktura zbiera i oddaje energię na naciąg, który generuje dużą prędkość i rotację piłki.
Postęp technologiczny umożliwił wykonanie profilu główki rakiety z ostrzejszą o 9% krawędzią natarcia. Pozwala to na szybsze cięcie powietrza niż przy użyciu standardowych profili rakiet, co dostarcza rakiecie większą moc.
Chropowata powierzchnia umieszczona w strategicznych punktach na rakiecie wywołuje miejscowe drgania powietrza i umożliwia łagodny przepływ powietrza. Redukuje opór aerodynamiczny aż do 35%.

Zaprojektowany od nowa pięciokątny przekrój widełek rakiety powoduje zwiększoną sztywność a poprawiona aerodynamika nadaje większą prędkość i moc rakiecie.

Redukcja tarcia: Unikalny polimer zawiera mikroskopijne kuleczki MOS2, które zmniejszają tarcie. Zwiększa to wytrzymałość przelotek o 40% i redukuje tarcie naciągu o 27% zapewniając tym samym swobodniejszy ruch naciągu dla zwiększonej mocy i rotacji. Ergonomia: O 30% zwiększona jest stopka uchwytu bez podniesienia jej wagi. Nowa, przeprojektowana ergonomia stopki poprawia stabilność i czucie rakiety w dłoni.
 
 

DOKŁADNY = SZYBKI - Otwory w grommecie, przelotki oraz naciąg zostały precyzyjnie rozmieszczone w głównym obszarze uderzenia, dzięki czemu naciąg szybciej i precyzyjniej reaguje. Rozwiązanie to zwiększa pole optymalnego trafienia tzw. sweet spot, dostarcza większą moc, lepszą rotację oraz wybacza błędy nieczystych zagrań.

 
Galeria