RAKIETA TENISOWA Z NAJNOWSZEJ KOLEKCJI 2015 - DUNLOP FORCE 98

Rakieta do tenisa Force 98 z najnowszej kolekcji firmy Dunlop - jednego ze światowych liderów w produkcji sprzętu tenisowego. Wykonana w najnowszej technologii firmy Dunlop Sport.

Seria Dunlop FORCE - przeznaczona szczególnie dla graczy o pełnym, szybkim zamachu, szukających rakiety dającej perfekcyjną kontrolę. Rakiety z tej serii charakteryzują się idealnym połączeniem precyzji i szybkości.
Seria wyposażona jest w liczne technologie, które dostarczają niezrównanego poziomu mocy i kontroli graczom
o zróżnicowanym stylu i poziomie gry.

Aktualnie jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji na rynku.

Nowa konstrukcja ramy FORCE 98 - poprawia stabilność oraz dostarcza większej prędkości rakiety podczas zamachu. Owalny kształt główki zwiększa pole optymalnego trafienia tzw. sweetspotu oraz generuje więcej mocy podczas nadawania piłce rotacji.

98 calowy rozmiar główki, waga 300 g w połączeniu z otwartym układem strun to idealna propozycja dla graczy
o dobrze ułożonej technice.

Powierzchnia główki 98 cali / 630 cm²
Waga 300 g (bez naciągu)
Materiał PREMIUM GRAPHITE / ISIS-X
Długość 27 cali - 68,5 cm - standard
Balans 325 mm
Sztywność 67 RA
Grubość ramy 22-24-22 mm
Ilość strun 16 x 19
Siła naciągu 23-28 kg
Naciąg TAK
Naciąg TAK
Dostepne rączki L2 (4 1/4), L3 4 (3/8), L4 (1/2)
Technologie zastosowane do budowy rakiety

System ISISX
Nowoczesny system wykonania rączki rakiety, który pochłania wstrząsy i wibracje wywołane odbiciem piłki.
Konstrukcja zewnętrzna:
Obudowa rączki wykonana jest z poliwęglanu. Zapewnia stabilność i dużą wytrzymałość.
Konstrukcja wewnętrzna:
-Konstrukcja główna uchwytu wykonana jest z grafitu.
-Wysokiej jakości wypełniający poliuretan redukuje drgania o 35 %.
-Wewnątrz rączki umieszczony jest podwójny rdzeń. Są to dwa pręty wykonane z włókna szklanego, które pochłaniają energię wstrząsów.
-Okrągłe polimerowe tłumiki dodatkowo osłaniają rdzenie, które pochłaniają główną energię wibracji.
Podczas uderzenia system ISIS-X poprzez zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne filtruje wstrząsy i wibracje.
W porównaniu ze standardowym poliuretanowym wypełnieniem raczki, system ISIS-X filtruje o 35 % więcej wstrząsów dostarczając graczowi większe czucie piłki.Wszystkie komponenty zastosowane w nowej serii FORCE zostały tak zaprojektowane, aby zwiększyć prędkość główki rakiety i nadać większe przyspieszenie uderzonej piłce.
W połączeniu z kilkoma nowymi technologiami sprawiają, że cała potencjalna energia generowana przez gracza przekłada się na potężną moc.

Legendarny uchwyt DUNLOP ISIS został przeprojektowany i zoptymalizowany pod kątem dzisiejszych rozgrywek i dostarcza serii FORCE potężnej energii połączonej z niesamowitym czuciem rakiety.

Rewolucyjny bezszwowy system wykonania grommetu zwiększa aerodynamikę rakiety, co przekłada się na jej większą moc.
Podczas uderzenia: Struktura przy naciągu tłumi jego deformację.
W połączeniu z powiększonymi otworami w przelotkach zwiększa się czas czucia piłki.
Zwrot energii: Elastyczna struktura zbiera i oddaje energię na naciąg, który generuje dużą prędkość i rotację piłki.
Postęp technologiczny umożliwił wykonanie profilu główki rakiety z ostrzejszą o 9% krawędzią natarcia. Pozwala to na szybsze cięcie powietrza niż przy użyciu standardowych profili rakiet, co dostarcza rakiecie większą moc.
Chropowata powierzchnia umieszczona w strategicznych punktach na rakiecie wywołuje miejscowe drgania powietrza i umożliwia łagodny przepływ powietrza. Redukuje opór aerodynamiczny aż do 35%.

Zaprojektowany od nowa pięciokątny przekrój widełek rakiety powoduje zwiększoną sztywność a poprawiona aerodynamika nadaje większą prędkość i moc rakiecie.

Redukcja tarcia: Unikalny polimer zawiera mikroskopijne kuleczki MOS2, które zmniejszają tarcie. Zwiększa to wytrzymałość przelotek o 40% i redukuje tarcie naciągu o 27% zapewniając tym samym swobodniejszy ruch naciągu dla zwiększonej mocy i rotacji. Ergonomia: O 30% zwiększona jest stopka uchwytu bez podniesienia jej wagi. Nowa, przeprojektowana ergonomia stopki poprawia stabilność i czucie rakiety w dłoni.
 
 

DOKŁADNY = SZYBKI - Otwory w grommecie, przelotki oraz naciąg zostały precyzyjnie rozmieszczone w głównym obszarze uderzenia, dzięki czemu naciąg szybciej i precyzyjniej reaguje. Rozwiązanie to zwiększa pole optymalnego trafienia tzw. sweet spot, dostarcza większą moc, lepszą rotację oraz wybacza błędy nieczystych zagrań.

 
Galeria